צמחי מרפא סיניים

ברפואה הסינית המונח מרשם ידוע בשם פורמולה ובסינית נקרא Fang Ji. המקור הקדום ביותר הידוע של מרשם – פורמולה סינית, נכתב בסוף המאה השלישית לפנה"ס. 
השימוש במרקחות סיניות עבר מאז שינוי רב עד למצב היום שזהו כלי ריפוי מתוחכם. צמחי מרפא סיניים נבדקו במחקרים ונימצאו יעילים ביותר, חלקם משמש כיום ליצור תרופות רגילות. 
פורמולות – מרשמים ברפואה הסינית אינן רק אוסף של צמחי מרפא. פורמולות הן מרשמים מורכבים של חומרים בעלי יחסי גומלין אשר כל אחד מהם משפיע על פעולת הצמחים האחרים בפורמולה. מורכבות זו היא שגורמת לפורמולות להיות כה אפקטיביות. 
לכל חומר רפואי יש יתרונות וחסרונות. האפקטיביות של הפורמולה היא בזכות האיזון העדין בין הצמחים המדגיש את היתרונות ומפחית תופעות לוואי. התרכובת של החומרים בפורמולה יוצרת תוצר רפואי חדש אשר יכול לטפל באופן יעיל ומושלם יותר מאשר בחומר ( צמח ) הבודד. 

* הפורמולות מיוצרות ברשיון משרד הבריאות. 

פורה לאישה  –  לשיפור איכות הביוץ , מצמחי מרפא סיניים.
הפורמולה מתיחסת לבעיות ביוץ הגורמות ל אי פריון ול אי סדירות של המחזור.

ע"פ הרפואה הסינית הביוץ וסדירותו של המחזור החודשי וכן גם איכות הוסת, תלויים בתיפקודם התקין של מספר איברים כמו הכליות הכבד והטחול. 
פורמולה לשיפור הביוץ פורה לאישה מורכבת מצמחי מרפא סיניים, הידועים ברפואה הסינית כצמחים הפועלים לחיזוק ושיפעול האיברים הללו כדי לשפר את איכות הביוץ, להסדיר את המחזור החודשי ולשפר את איכות רירית הרחם המתבטאת באיכות הוסת (הדימום). 
כשהכוונה להסדיר את המחזור החודשי, יש לקחת את הפורמולה לביוץ פורה לאישה מהיום השלישי למחזור ועד לביוץ.
כשיש כוונה באותו חודש להרות, יש לקחת את הפורמולה לביוץ פורהלאישה עד לזמן הביוץ ואז להפסיק ולקחת במקומה את פורמולת ביצית מהביוץ ועד לזמן בדיקת ההריון. אם התשובה חיובית יש להמשיך ולסיים את לקיחת הפורמולה ביצית. במקרה של תשובה שלילית או התחלת וסת, יש להפסיק את לקיחת ביצית להמתין לתחילת המחזור ולקחת שוב את הפורמולה לביוץ פורה לאישה . 
בטיפול הורמונלי יש לשלב פורמולה בהתאמה אישית.
הפורמולה לביוץ פורה לאישה מתאימה גם למצבים אי סדירות המחזור הנובעות מ אנדומטריוזיס , שחלות פוליציסטיות – PCO ,מיומה .
במקרה של אי סדירות המחזור ובעיות ביוץ הגורמות לבעיות פוריות שמקורן ברמות הורמון FSH גבוהות המצביעות על ירידה בתפקוד השחלתי כמו ב – POF , יש לקחת תחילה את פורמולת ביצית. 

  פורה לגבר  – פורמולה לשיפור איכות הזרע .
הפורמולה מתיחסת לבעיות השונות של איכות הזרע : 
כמות הזרע, איכות נוזל הזירמה, PH, תנועתיות הזרע ו מורפולוגיה – צורת הזרע.

ע"פ הרפואה הסינית איכות הזרע קשור בתפקודם התקין של מספר איברים כמו לדוגמא תנועתיות הזרע קשורה לתפקוד הכבד ומורפולוגיה לא תקינה קשורה לחום עודף שלא במקומו וכן לטחול … 
הפורמולה השבחת זרע מורכבת מ צמחי מרפא סיניים הידועים ברפואה הסינית כצמחים הפועלים לחיזוק ושיפעול האיברים הללו וטיהור חום עודף מאיזור האשכים, כמו במצב של וריקוצלה , כדי לשפר את איכות הזרע. 


שיאון – פורמולה לשיפור התיפקוד המיני – 
הפורמולה מתיחסת לבעיות בתפקוד המיני של הגבר כמו: 
חוסר בזיקפה, זיקפה לא מלאה , שפיכה מוקדת , שפיכה לילית.


ע"פ הרפואה הסינית התפקוד המיני של הגבר קשור לרוגע נפשי וכן לתפקוד התקין של איברים כמו הכליות או הכבד האחראי להזרמת הדם אל הפין בכדי להשיג זיקפה. 
הפורמולה שיאון מורכבת מ צמחי מרפא סיניים הידועים ברפואה הסינית כצמחים המחזקים ומשפעלים את האיברים הללו ותורמים לרוגע של הגבר. 
המטרה בפורמולה שיאון לחזק את הגבר ותיפקודו המיני ולא כתחליף לכדורים כימיים, כמו ויאגרא המאלצים זיקפה זמנית.

 פורמולת איכות הביצית – ביצית 
הפורמולה מתיחסת לבעיות של איכות הביצית ,  
ע"פ הרפואה הסינית איכות הביצית קשורה גם לתפקוד הכליות. מחקרים שנערכו הראו קשר בין הורמון DHEA הקשור ליותרת הכליה לבין מספר הביציות ואיכותן. 
פורמולת ביצית מורכבת מ צמחי מרפא סיניים הידועים ברפואה הסינית כצמחים הפועלים לחיזוק האיברים הללו כדי לשפר את איכות הביצית .

שתפו את המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter

אולי יעניין אותך גם...

אנדומטריוזיס

טיפול ברפואה סינית באנדומטריוזיס, דיקור סיני וצמחי מרפא, מקל על הכאבים הקשים המתרחשים סביב הביוץ והווסת ומאפשר לאישה להרות ולחוות הריון בריא. מהי מחלת אנדומטריוזיס?

קרא עוד »
דילוג לתוכן