טיפול הורמונלי IVF IUI

טיפול הורמונלי עם או ללא IVF ו-  IUI, מלווה לרוב באי שקט, עצבנות, כאבי ראש, גודש בשדיים ובמקרים קיצוניים אף לגירוי יתר ודלקת של השחלות. 
הורמונים כמו Ikaclomin, Pergonal ו- Metrodin המופקים משתן נשים ומכילים בעיקר FSH אך גם LH, גורמים לעודף חום ולהתקעות בזרימה שעלולים ליצור ציסטות בשחלות ואף לגרות אנדומטריוזיס. והורמונים כמו Gonal-F המכיל FSH ממקור סנטטי (ללא LH) היכול לגרום לגירוי יתר שחלתי.  בנוסף קיימת סכנה לפגוע ברירית הרחם ובצוואר הרחם ובכך פגיעה ממשית בסיכויי תאי הזרע ( בהפריה טבעית או בהזרעה ) להפרות את הביצית ובסיכויי הביצית המופרת להיקלט כראוי ברירית הרחם. זוהי סיבה נוספת לאחוזי הצלחה נמוכים בטיפולי IVF ו- IUI.

הטיפול ברפואה הסינית במקרה זה פועל לאזן את השפעת הלוואי של ההורמונים ובמיוחד לספוג את החום הפנימי הלא רצוי ולהזין את הרקמות הפגועות. 
זוהי סיבה נוספת לשלב בין הטיפולים ובכך לשפר את סיכויי ההצלחה .

 *  מחקר שפורסם ב-2002 במגזין המדעי  ‘Fertility and Sterility’  ציין שיעור הצלחה גבוה בהפריה מלאכותית בקרב נשים שטופלו בדיקור סיני. במחקר, שנערך בגרמניה בשיתוף של אוניברסיטת Ulm יחד עם ב"ח המקומי, השתתפו 160 נשים בנות 28-36 . קבוצת הניסוי טופלה בדיקור מייד לפני ואחרי החזרת העובר (IVF) לרחם. בקבוצת הניסוי נרשם שיעור של 42.5% בהצלחת ההריון לעומת 26% בקבוצת הביקורת, שלא טופלה בדיקור.
מחקר שנערך באוניברסיטת קורנל הראה תוצאות דומות.

שתפו את המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter

אולי יעניין אותך גם...

אנדומטריוזיס

טיפול ברפואה סינית באנדומטריוזיס, דיקור סיני וצמחי מרפא, מקל על הכאבים הקשים המתרחשים סביב הביוץ והווסת ומאפשר לאישה להרות ולחוות הריון בריא. מהי מחלת אנדומטריוזיס?

קרא עוד »

*** בשורות חדשות ומרגשות ***

בנוסף לקליניקה הקיימת ברמת השרון, התחלתי לטפל גם במרפאת המומחים לפוריות בניהולו של פרפ' זיידמן. מוזמנות להגיע לטיפול גם ברח' מזא״ה 22א ת"א, במתחם היוגה.

דילוג לתוכן