איך ננצח את הקורונה?

התמודדות עם וירוס הקורונה COVID-19 – חיזוק מערכת החיסון

סקירה של וירוס הקורונה COVID-19

מניעה – חיזוק מערכת החיסון

הטיפול בקורונה ובשאר המחלות הזיהומיות של מערכת הנשימה ע"פ הרפואה הסינית


סקירה של וירוס הקורונה
COVID19

מקור המחלה בסין, בחיה שנקראת פנגולין.
קורונה שייכת למשפחת וירוסים שחלקם רק יוצרים צינון קל וחלקם מגיע מבעלי חיים כמו וירוס ה SARS-COV .
ראשית אציין שהרפואה הסינית לא מטפלת בקורונה COVID-19  , אלא באה לתמוך במניעת הידבקות בקורונה , ושיקום לאחר מחלת הקורונה שאצל חלק מהחולים היא משאירה בעיות במערכת הנשימה.
במקרה ואדם נדבק בקורונה COVID-19 אבקש לפנות למד"א.
ע"פ נתונים של אתר משרד הבריאות, רוב החולים בקורונה COVID-19 הם א-סימפטומטים ויכול להיות להם תסמינים קלים כמו צינון קל, כאבי שרירים, חולשה, שיעול יבש, חום גבוה, קוצר נשימה ויש חולים ללא סימפטומים כלל ותוך כמה ימים מבריאים.
1 מתוך 6 נדבקים יפתח מחלה קשה יותר – דלקת ריאות. אחוז קטן יותר יסתבך ויגיע עד לאי ספיקת כליות, כ 2% תמותה.

הטיפול ברפואה סינית בקורונה COVID-19מחלות זיהומיות של דרכי הנשימה

הטיפול בקורונה המובא פה, הוא ע"פ הגישה הטיפולית שנעשתה בסין בהצלחה מרובה.
קורונה  COVID-19, כמו מחלות השפעת על סוגיהן, היא פתוגן (גורם מחלה) חיצוני שחודר לגוף. ככול שנגיף הקורונה חודר לשכבות העמוקות של הגוף, כך גם חומרת המחלה. לכן אנשים חלשים, עם מחלות רקע או בלעדיהן, אנשים מבוגרים מעל גיל 60 שאצלם מערכת החיסון חלשה יותר נכללים בקבוצות סיכון. אצל קבוצות הסיכון המחלה חודרת בקלות לשכבה העמוקה יותר של הגוף בגלל שמערכת החיסון אצלם חלשה ומאפשרת לנגיף הקורונה לחדור פנימה.
חשוב לציין שהטיפול ברפואה הסינית, בכל המחלות ולא רק בקורונה, מותאם אישית לכל מטופל, בהתאם למצבו ולאופי המחלה המתבטאת אצלו. ז"א לאנשים שונים ייתכן שאתן טיפול שונה לאותה המחלה.

מניעהחיזוק מערכת החיסון .
היות ווירוס הקורונה מאוד מדבק וההסתברות להידבקות גבוהה , אז נשלב בטיפול בנוסף  לחיזוק מערכת החיסון, גם התייחסות להדיפת הנגיף (הקורונה ) החוצה.

חיזוק מערכת החיסון  להתמודדות עם נגיף הקורונה COVID19 :
אחד מצמחי המרפא שהשתמשו בסין במקום של התפרצות נגיף הקורונה הוא הרודיולה -HONG JING TIAN.
הצמח עוזר לגוף להתרגל לירידה בסיטורציה – רמת החמצן בדם. בסין נהוג להשתמש בו לפני נסיעה למקומות גבוהים, כמו טיבט, שם רמת החמצן נמוכה. במצב של דלקת ריאות ישנה גם ירידה ברמות החמצן בדם – סיטורציה ולכן הסינים עושים בצמח הזה שימוש בהתמודדות עם וירוס הקורונה כבר בשלב המניעתי כהכנת הגוף לקראת אפשרות שנחלה בדלקת ריאות.
צמח הרודיולה משמש גם להרגעה ולשיפור מצב הרוח של האדם ולכן תכונה זו שלו עוזרת גם כן.
 סטרס – מתח נפשי –
הרפואה הסינית רואה קשר בין הגוף ונפש. לחץ וסטרס הם מקור לבעיות רפואיות רבות כגון אסטמה, לחץ דם גבוה, סוכרת, בעיות במערכת העיכול ודיכאון.
על חשיבות הרוגע בהתמודדות במגפת הקורנה  הקדשתי מאמר נפרד.
כמו כן הקדשתי מאמר נוסף ל חיזוק מערכת החיסון בדרכים טבעיות בעזרת צמחי מרפא, ויטמינים מינרלים ומזונות המכילים אותם.

שלבי חדירת הקורונה COVID19 לגוף:
1.כשהוירוס נמצא בשכבה החיצונית של הגוף – שכבת המגן ה TAI YANG  רמת ה WEI QI – מופיעים סימפטומים קלים: צינון קל, כאבי שרירים, חולשה, שיעול יבש, חום גבוה, קוצר נשימה וייתכן שלא יופיעו סימפטומים כלל  – נפעל להדוף החוצה את וירוס הקורונה ונשלב גם צמחי מרפא ודיקור סיני לטיהור הרעילות. נתייחס כמובן למצבו הספציפי של כל חולה, אם יש לחולה (ע"פ הרפואה הסינית) רוח חמה/קרה או לחות.
2. כשהוירוס גורם לדלקת ריאות – שכבת ה YANG MING רמת ה QI – נפעל לטיהור הרעילות, הוצאת הליחה ושיחרור התקיעות. במצב זה של דלקת ריאות, אנחנו, ברפואה הסינית, נעשה אבחנה מבדלת כמו בכל מחלה ובכל אחד מהמצבים כדי לאבחן את אופי מצב המחלה וכמובן נתאים את הטיפול למצב החולה. נשלב במצב זה טיפול בצמחי מרפא ו דיקור סיני, שילוב שהוכיח בסין את יעילותו הרבה במיגור מגיפת הקורונה.
3. כשהוירוס נמצא בכליות – שכבת ה SHAO YIN רמת ה JING – תמיכה ושיקום לאחר האישפוז.

שיקום והחלמה
אחרי דלקת ריאות קשה תיתכן פגיעה במבנה הריאה ותיפקודה.
פגיעה ברמת ה QI וה YIN .
בשלב זה הרפואה הסינית יכולה לעזור.
למרות שהאדם החלים מהקורונה, ישנם כאלו שיחוו קוצר נשימה או קוצר נשימה במאמץ. טיפול בדיקור סיני וצמחי מרפא בשילוב עם ספורט אירובי כמו הליכה ושחייה, יכול לעזור ולזרז את תהליך החלמת הריאות ושיקומם.
מאחל בריאות לכולם 🙂

לתיאום תור

אנא השאירו את פרטיכם

*** בשורות חדשות ומרגשות ***

בנוסף לקליניקה הקיימת ברמת השרון, התחלתי לטפל גם במרפאת המומחים לפוריות בניהולו של פרפ' זיידמן. מוזמנות להגיע לטיפול גם ברח' מזא״ה 22א ת"א, במתחם היוגה.

דילוג לתוכן